האי קליאופטרה (אי סדיר): יעד פופולרי עם תכונה ייחודית אחת

בטורקיה, לא הרחק ממרמריס, יש אי קטן של Sedir, הידוע גם בשם האי קליאופטרה. כאן תוכלו לבלות נהדר על החוף או לחקור את חורבות העיר העתיקה. שורשיו של שמו של האי בימי קדם, והוא אחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר לא רק במחוז מוגלה, אלא ברחבי טורקיה. כל זאת הודות לים שלו, המשקף את כל גווני הכחול, ותכונה ייחודית אחת.

האי קליאופטרה הוא יעד פופולרי לטיולי יום ממרמריס. פיסת גן עדן זו, הודות לאופי המדהים שלה, מושכת מטיילים כמו מגנט.

האי קליאופטרה (האי סדיר)
האי קליאופטרה (אי סדיר). תמונה: ניקולאי קוזמין, באמצעות ויקימדיה קומונס (CC BY-SA 3.0)

אגדת האי קליאופטרה

למי שמתעניין בסיפורים רומנטיים, האגדה מספרת שהאי קליאופטרה היה מקום המפגש הסודי של המלכה, שראתה את המקום הזה לגן העדן שלה, ושל מארק אנטוני. המסורת אומרת שהאי הזה הוגש לקליאופטרה על ידי מארק אנטוני כמתנת חתונה, אבל קליאופטרה, שגדלה בעמק הנילוס, לא אהבה את החול על החוף. ללא היסוס, שלח המפקד גלליות למצרים לחפש חול. לא ידוע אם זה נכון או בדיוני, אבל החול בחוף קליאופטרה הוא באמת ייחודי במבנהו ואינו נמצא בשום מקום אחר על פני כדור הארץ, מלבד מקום אחד בצפון מצרים. כל גרגרי החול כאן עגולים וחלולים מבפנים. זו כנראה הסיבה שהחול לא מתחמם גם בחום הכי חזק ולא נדבק לגוף. מסיבה זו, החוף נשמר בכבדות על ידי המדינה כדי למנוע סחיבת חול.

האי קליאופטרה (האי סדיר)
אי הארזים. תמונה: Tamer BÜKE, דרך Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

האי, שהתפרסם בזכות המלכה, גדוש באגדות. וזה כבר לא כל כך חשוב אם הם נכונים או בדיוניים – עדיין נחמד לבוא לכאן למען מקומות היסטוריים וחוף ייחודי.

האי קליאופטרה (האי סדיר)
האי קליאופטרה (אי סדיר). תמונה: Semih One, דרך ויקימדיה קומונס (CC BY-SA 3.0)

העיר העתיקה של קדראי

באי קליאופטרה יש עיר עתיקה של Kedrai. שרידי הנקרופוליס, מקדש אפולו והאמפיתאטרון שמורים היטב בין המבנים העתיקים שלו. לפי כמה מקורות, פסטיבלי אתלטיקה נערכו באי לכבוד אפולו.

האי קליאופטרה (האי סדיר)
אי הארזים. תמונה: Fæ, באמצעות ויקימדיה קומונס (CC BY-SA 3.0)

באי, המכוסה עצי זית, יש שרידי אגורה, תיאטרון ונמל עתיק מהתקופה ההלניסטית והרומית. גם כאן נמצאו חפצים מהתקופות הפרסית והרומית. אז אם אתם אוהבים היסטוריה, ולא רק חופשת חוף, האי קליאופטרה יהיה הנקודה המושלמת במסלול הטיול שלכם.

האי קליאופטרה (האי סדיר)
האי קליאופטרה (אי סדיר). תמונה: Zarajsky, באמצעות ויקימדיה קומונס (CC BY-SA 4.0)

איך היית מדרג את המקום הזה?

האי קליאופטרה (אי סדיר) במפה:

האיים הקנריים: מקום ייחודי על פני כדור הארץ שכולם חולמים לבקר בו

אגם ה-Frying Pan נראה אידילי… אבל אפילו הבחורים החותכים ביותר בקושי יעזו לשחות בו!